Nyelv

+86-13967261180
Otthon / Hírek / Ipari hírek / Ipari csőszigetelés típusok: hőmérsékleti határok és anyagválasztás
Sajtó és események

Ipari csőszigetelés típusok: hőmérsékleti határok és anyagválasztás

A 300 °C-on működő DN100-as telített gőzfejnek és a 40 °C-os hűtöttvíz-felszállónak egyaránt "csőszigetelésre" van szüksége, de a két feladatban szinte semmi sem ugyanaz. A gőzvezeték hőveszteség és személyvédelmi probléma; a hűtött vezeték páralecsapódás és párazáró probléma. A család tévedése sokkal többe kerül, mint az anyagok közötti árkülönbség, ezért a legtöbb specifikációs hiba az üzembe helyezés után két-három évvel a leégett kötőanyagként, megrepedt részeként vagy a rozsdamentes acél kloridos megtámadásaként jelentkezik.

A rövid válasz: Az ipari csőszigetelés típusait először a folyamatos üzemi hőmérséklet, majd a nedvességnek való kitettség, majd a kloridkockázat alapján, ahol ausztenites rozsdamentes acélról van szó. Körülbelül 450 °C alatt az üvegszál és az ásványgyapot fedezi a legtöbb feladatot; 450 °C-ról 650 °C-ra a kalcium-szilikát és az aerogél takaró veszi át az irányítást; 650 °C felett csak a kerámiaszálas rendszerek – timföld-szilikát profilok, takarók, táblák és polikristályos mullit minőségek – maradnak a határértékeken belül leértékelés nélkül.

Hat típus, a ténylegesen túlélő hőmérséklet szerint rendezve

Az anyagadatlapok besorolási hőmérsékletet adnak meg: azt a pontot, amelynél a laboratóriumi minta meghatározott százalékkal zsugorodik. Ez nem az a hőmérséklet, amelyet a termék üzem közben tart. Rostos szigetelés esetén tartsa a folyamatos üzemet 100–150 °C-kal az osztályozási szám alatt, és adjon hozzá margót ott, ahol a cső rezeg, termikusan forog vagy rozsdamentes felületet hordoz. Ennek alapján a hat család tisztán válogat.

Üvegszálas szakaszok

Előformázott és hasított, általában 450 °C közelében fedve, k értéke 0,040 W/m·K 200 °C átlagon. Olcsó, széles készlettel, gyorsan felszerelhető kis furatokra. A kötőanyag nagyjából 350–400 °C felett kezd leégni, és ha a szál átázik, a teljesítmény soha nem tér vissza teljesen.

Ásványi (kőzet)gyapot

650-750 °C, sűrűbb és tűzállóbb, mint az üveggyapot, az alapértelmezett a gőzhálózaton és a kazán csővezetékén. Rosszul üríti ki a vizet, ezért burkolatot igényel, plusz páragátlót hideg üzemben. A lövéstartalom és a rezgéscsillapítás egyaránt csökkenti a beépített vastagságot az idő múlásával.

Kalcium-szilikát

Körülbelül 650 °C-ig jó, nagy nyomószilárdság mellett, ezért megjelenik a forró olajvezetékeken, a tartónyeregeknél és mindenhol, ahol a szigetelésnek gyalogos forgalmat kell tartania. k értéke 0,06–0,07 W/m·K, és a kioldható kloridot ellenőrizni kell, mielőtt hozzáérne a 304-es vagy 316-os csőhöz.

Cellular üveg

Zártcellás, -200 °C-tól nagyjából 430 °C-ig, lényegében nulla vízfelvétellel – a legerősebb lehetőség a föld alatti, hűtött és LNG-vezetékekhez. Törékeny, ütés hatására megreped, és pontos csőelőkészítést igényel. Nem magas hőmérsékletű anyag.

Airgel takaró

650 °C, 0,018–0,023 W/m·K körüli k értékkel, így a 10 mm gyakran 30–40 mm ásványgyapotot helyettesít zsúfolt helyeken és a nyomkövetés mögött. A köbméterenkénti költség a legmagasabb a csoportban, és az illesztés közbeni túlnyomás csendesen erodálja a hasznot.

Kerámia szál (alumínium-oxid-szilikát, mullit)

1260 °C osztályozás a szabványos alumínium-oxid-szilikáthoz; A polikristályos mullit és alumínium-oxid minőségek elérik az 1500–1600 °C-ot. Alacsony hőtároló, erős hősokkállóság, előre kialakított csőszakaszok, takaró, deszka és vákuumformázott formák formájában szállítjuk. Nem párazáró, így a burkolat továbbra is meghatározza az élettartamot.

650 °C felett az első öt család nem vitás. A kemence füstcsövek, reformer kimeneti gyűjtők, kemence kipufogó csatornái, égővezetékek és gyűjtősín fedelek a kerámiaszálhoz tartoznak: timföld-szilikát szelvények 1260 °C-ig, polikristályos minőségek, ahol 1500 °C a rutin. A sűrűség éppúgy számít, mint a kémia – 128–160 kg/m³ a jellemző az előregyártott csővezetékeknél, míg a 180–200 kg/m³ táblák sík felületekhez és égéstermék-elvezető falakhoz illenek.

Ezek a rendszerek általában nem a kémiában, hanem a telepítésben hibáznak: az illesztéseket össze kell nyomni és szorosan össze kell illeszteni, a gyártó asztalához megfelelő távolságot kell rögzíteni, és hagyni kell a tágulási ráhagyást. A teljesítményre, a kiválasztásra és a telepítésre vonatkozó megjegyzések kerámiaszálas csőszakaszok ipari kemencékben elmélyüljön a munka mechanikai oldala.

Ceramic Fiber Tube for High-Temperature Furnace Insulation Kerámiaszálas cső magas hőmérsékletű kemenceszigeteléshez Magas hőmérsékletű tűzálló csőszakaszok hősokkállósággal és alacsony hővezető képességgel; hasznos, ha a telepítés minősége és az átlagos hőmérsékleti teljesítmény határozza meg a kemence megbízhatóságát. Termék megtekintése →

A számlát módosító számok típusainak összehasonlítása

A közzétett k-értékeket középhőmérsékleten adják meg, így az 50 °C-on mért érték minden anyagot laposabb a 400 °C-os vonalon. Az alábbi összehasonlítás 200 °C-os átlaghőmérsékletet használ, ami közelebb áll a valódi gőz- és forróolaj-terheléshez.

Írja be
Max folyamatos °C
k 200 °C-on (W/m·K)
Sűrűség (kg/m³)
Tipikus kötelesség
Fő kockázat
Üvegszálas
450
0.040
60–100
Gőz és forró víz 400 °C-ra
Kötőanyag leégés; nedves rost
Ásványgyapot
700
0.045
90–140
Gőzvezetékek, kazán csővezetékek
Klorid, sörét, ülepítés
Kalcium-szilikát
650
0.065
200-250
Forró olaj, teherhordó részek
Kioldható klorid; rideg
Cellular üveg
430
0.045
110–130
Hűtött, földalatti, LNG
Ütőrepedés
Airgel takaró
650
0.020
100-200
Szűk helyek, személyvédelem
Egységköltség; tömörítés
Kerámia szál
1260–1600
0,10–0,14
128–200
Füstcsövek, reformerek, 650 °C felett
Nem párazáró; por
Csak tájékoztató jellegű értékek a specifikáció átvilágításához; erősítse meg a k-értéket a tényleges középhőmérsékleten, és a kioldódás előtt ellenőrizze a kioldható kloridot a szállítóval.

A rejtett ábra: Hőveszteség méterenként, nem négyzetméterenként

Csupasz, egy DN100-as vezeték 300 °C-on több száz wattot lead minden méterenként, és ezt a számot a külső felület uralja, nem a csőfal. Az első 25 mm-es szigetelés elvégzi a munka nagy részét; utána minden csökkenti az anyagköltség megtérülését. Az alábbi index egy méterenkénti relatív veszteséget hasonlít össze egy 300 °C-os vezetéknél csendes levegőben, és a csupasz cső 100-ra van állítva.

Csupasz 100
Cal-sil 50 mm: 12
Ásványgyapot 50 mm: 10
Kerámia szál 50 mm: 9
Airgel 50 mm: 7
Kerámia szál 100 mm: 5

Két gyakorlati olvasmány következik. Először is, ha egy vezetéket szigetelnek, a legnagyobb fennmaradó veszteség szinte mindig mechanikai eredetű: szigeteletlen karimák, szelepek, függesztők és a tágulási hézagok hézagai. Másodszor, magas hőmérsékletű csövön a két anyag közötti döntés ritkán kb. Arról van szó, hogy a kiválasztott típus tíz évig sértetlen marad-e a hőmérsékleten – a valamivel magasabb k, amely túléli, megveri az alacsonyabb k-t, amely összezsugorodik, megreped vagy szennyezi a cső felületét.

Ahol ezek a típusok valójában véget érnek

A magas hőmérsékletű csőszigetelési munkák során a szektorok közötti megoszlás meglehetősen stabil. Az alábbi indikatív megoszlás inkább a tipikus projektmixet tükrözi, mint a publikált piackutatást, de ez megmagyarázza, hogy a beszállítók miért tartanak életben hat családot, ahelyett, hogy egyet telepednének le.

Petrolkémia és finomítás – 32%
Energiatermelés és gőzelosztás – 24%
Kohászat és hőkezelés – 20%
Vegyi feldolgozás – 14%
Üveg, kerámia és egyéb - 10%

Vásárláskor a minta számít. Egy gőzelosztó projekt szabványosíthat egy ásványgyapot családra és egy burkolatrészletre. Az ugyanabban az épületben lévő füstcsövekkel, üstös előmelegítőkkel és hőkezelő kemencékkel rendelkező kohászati ​​telephelyen általában két rendszer fut egymás mellett: ásványgyapot vagy kalcium-szilikát a közművezetéken, kerámiaszál a magas hőmérsékletű úton.

Öt lépésből álló kiválasztási sorozat, amely túléli a felülvizsgálatot

1

Írja le a tervezési alapokat. Folyamatos hőmérséklet, felborulási vagy kimozdulási hőmérséklet és időtartama, környezeti feltételek, beltéri vagy kültéri elhelyezkedés, szélhatás, valamint az, hogy a vezeték ausztenites rozsdamentes-e. A kiránduló ábra hiánya az újraspecifikáció egyetlen leggyakoribb oka.

2

Képernyő hőmérséklet és kémia szerint. Távolítson el minden rostos terméket az osztályozási határérték 100-150 °C-on belül, és minden merev terméket a mennyezet 10-15%-án belül. A rozsdamentes acél esetében kérje le a kioldható klorid eredményét az ASTM C871 szerint, és ellenőrizze, hogy az anyag megfelel-e az ASTM C795 szabványnak.

3

A célt állítsa be, ne a vastagságot. Határozza meg a méterenkénti megengedett hőveszteséget és a maximális felületi hőmérsékletet, ahol az érintkezés lehetséges – 60 °C a szokásos mennyezet a személyvédelem érdekében. Ekkor a vastagság kiesik a számításból, ahelyett, hogy egy régi rajzról másolnák le.

4

Részletezze a rendszert, ne csak az anyagot. Két réteg lépcsőzetes hézagokkal nagyjából 100 mm teljes vastagság felett, tágulási hézagokkal a forró vezetékeken időközönként, alumínium vagy rozsdamentes burkolattal, tömített átfedéssel, és a szalagok távolságát a gyártó táblázatából vettük, nem pedig a megszokásból.

5

Ellenőrizd utólag. Az üzembe helyezéskor a hőképalkotás és a pontszerű hőáram-leolvasások felfedik az illesztési hézagokat, az összenyomott szakaszokat és a kihagyott szelepeket, amíg a vállalkozó a helyszínen tartózkodik. Az ellenőrzési és vizsgálati tervet a munka megkezdése előtt kérje, ne utána.

Ahol a merev, meleg felületű rendszer jobban illeszkedik a geometriához, mint egy burkolt rész – égéstermék-elvezető falak, kemenceajtók, égőfejek és lapos csővezetékek –, az alumínium-oxid alapú lemez egyenletes sűrűséget és tiszta vágásokat biztosít. A család egyik példája ez

Alumina Ceramic Fiber Board for Rigid Hot-Face Linings Alumínium-oxid kerámia rostlemez merev, forró arcbélésekhez Merev timföld alapú szigetelőlemez égéstermék-elvezető falakhoz, kemenceajtókhoz és égőfejekhez; Alkalmas forró arcbéléshez, ahol az egyenletes sűrűség és a tiszta vágások számítanak. Termék megtekintése →

. A nem szabványos átmérők, egyedi formák és vegyes anyagrendszerek általában az a pont, ahol a rajz áttekintése megtérül; keresztül lehet elérni a mérnöki csapatot technikai támogatás .

Karbantartás és megfelelőség: ahol a szigetelés valójában meghibásodik

  • A víz a domináns hibamód. A szénacélon a szigetelés alatti korróziót jelenti; ausztenites rozsdamentesen kloridos feszültségkorróziós repedést jelent. Adjon meg alacsony kloridtartalmú anyagot, tartsa tömítetten a burkolatot, és minden sérülést korróziós eseményként kezeljen, nem pedig kozmetikai eseményként.
  • A dzseki az időjárási akadály. Az átfedéseknek az uralkodó időjárástól távol kell lenniük, a szalagok távolságának meg kell felelnie a specifikációnak, és a tömítőanyagot a felületi hőmérsékletre kell besorolni.
  • A személyi védelemnek megvan a maga határa. A felület hőmérséklete, az érintkezés időtartama és az, hogy a felület sima vagy texturált, mind számít, ezért a feltételezett érintkezési állapotot rögzítse a specifikációban, ahelyett, hogy külön számot idézne.
  • Ismételt ellenőrzés az ütemterv szerint. A kritikus fejlécek éves hőképezése és a gőzcsapda meghibásodása, vízkalapács-esemény vagy a köpeny sérülése után végzett fizikai ellenőrzés a legtöbb károsodást felfogja, mielőtt leállítási elemmé válna.
  • Őrizze meg a dokumentációs csomagot. Az anyagtanúsítványokkal együtt kell benyújtani a sűrűségről, a szemcsetartalomról, az osztályozási hőmérsékletről és a klorid vizsgálati jelentéseket; ilyeneket fog kérni egy könyvvizsgáló vagy biztosító egy kudarc után.

A nagy átmérőjű vágófejek, tágulási hurkok és szeleptestek ritkán illenek egy előre kialakított szakaszhoz, és itt kapja meg a helyét a flexibilis takaró: szabálytalan geometriát burkol be, eltűri a mozgást, és speciális szerszámok nélkül a helyszínen vágható. A

Flexible Ceramic Fiber Blanket for Pipes and Furnaces Rugalmas kerámiaszálas takaró csövekhez és kemencékhez A tűlyukasztott takaró beburkolja a vágófejeket, a tágulási hurkokat és a szeleptesteket, elviseli a mozgást és a helyszíni vágást a szabálytalan átmenetekhez és javítási zónákhoz. Termék megtekintése →

pontosan azoknak az átmeneteknek és javítási zónáknak felel meg.

A gyakorlati következtetés nem elbűvölő. Válogassa szét a jelölt típusokat az egy évtizedig elviselhető hőmérséklet szerint, szűrjön ki mindent, ami közel van a mennyezetéhez, ellenőrizze a kloridot ott, ahol rozsdamentes, majd fordítsa a tervezési erőfeszítést az illesztésekre, a burkolatra és az ellenőrzésre a k-érték másik tizedesjegye helyett. Ez a sorrend megtartja a 300 °C-os gőzvezetéket és az 1200 °C-os füstelvezetőt a határokon belül – ugyanazt a fegyelmet alkalmazva két nagyon különböző anyagra.

Ajánlott cikkek
  • Melyek a fő problémák az alumínium-szilikát farostlemezzel?

    Introduction: Az alumínium-szilikát farostlemez jelenleg nagy teljesítményű szigetelőanyag. Az alumínium-szilikát farostlemez kiváló tulajdonságokkal rendelkezi...

  • Mik az alumínium-szilikát farostlemez jellemzői?

    Introduction: Az alumínium-szilikát tűzálló szálas termékeket piroxén szelektív feldolgozásával, magas hőmérsékletű olvasztással, szálakká fúvással, me...

  • Mi a magas alumínium-oxid kerámia rostlemez szerkezete?

    Introduction: 1、 Formázott kerámiaszálas kemence bélés magas alumínium-oxid kerámia rostlemezhez A magas alumíniumoxid-tartalmú kerámia rostlemez formázo...

KAPCSOLATOT